۱۳۹۷/۰۹/۰۶

کتابخانه عمومی در شهر جدید بینالود احداث می شود

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش احمد آباد با حضور بخشدار احمد آباد ...

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش احمد آباد با حضور بخشدار احمد آباد ، رییس کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشهد ، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بینالود و سایز اعضای انجمن برگزار شد .
این جلسه با هدف بررسی ظرفیت های شهر جدید بینالود ، جهت احداث کتابخانه عمومی در این شهر برگزار گردید .
مرادخواه بخشدار احمد آباد در این نشست گفت: حدود یک هزار دانش آموز در مدارس شهر جدید بینالود مشغول به تحصیل هستند  که باید با هدایت آنها به سمت کتاب و کتابخوانی سرانه مطالعه در این شهر را افزایش دهیم .
این مقام مسؤول افزود: با توجه به قیمت بالای کتاب و عدم امکان خرید آن برای خانوارها باید در این شهر با فراهم کردن فضاهای مناسب مطالعه و کتابخانه قشر جوان را با کتابخوانی مأنوس نماییم.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بینالود نیز در این جلسه گفت: با توجه اسکان حدود 6 هزار نفر جمعیت در شهر جدید بینالود و نیاز شهروندان این شهر جدید به مسائل و امور فرهنگی بالاخص دسترسی آسان به کتاب  و کتابخانه ، مسئولیت دستگاه های ذیربط را در این خصوص دوچندان می نماید.
حمید رضا یزدانی افزود: آماده عقد تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی استان جهت احداث کتابخانه مشارکتی در این شهر هستیم .
رییس کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد نیز در این جلسه گفت:  جهت احداث کتابخانه عمومی طرح های متفاوتی داریم که با توجه به  ظرفیت های مکانی درخواست دهندگان برنامه ریزی لازم را انجام می دهیم .
بدیعی زادگان ادامه داد : با توجه به نیاز مبرم شهروندان شهر جدید بینالود به کتابخانه عمومی  و در راستای ترویج فرهنگ کتابخانی ،  آماده همکاری جهت احداث کتابخانه در این شهر جدید هستیم .
وی افزود : در صورت شروع عملیات احداث ساختمان کتابخانه توسط شرکت عمران شهر جدید بینالود  ، از محل منابع داخلی و همچنین خیرین،  تکمیل ساختمان راانجام خواهیم داد ، و پس از طی مراحل قانونی و تحویل ساختمان احداث شده ، تجهیز، تامین منابع و نیروی انسانی توسط نهاد انجام خواهد شد.
این مقام مسئول گفت : باید به سمتی حرکت نماییم که کتابخانه ها صرفا محلی برای امانت و مطالعه کتاب نباشد ، بلکه این مکان ها به فرهنگسرایی برای تبادلات اجتماعی تبدیل شوند و بدون شک در احداث کتابخانه شهر جدید بینالود نیز با توجه به فضای اختصاص داده شده ، بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۷۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
لینکدونی
نظرسنجی